ابراهیمی با بیان اینکه یکی از موفقیت های مدیریت شهری کاهش ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه 2 ارومیه بوده است، افزود: در سال های گذشته میزان ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه بالا بود اما با سیاست های مدیریت شهری چون برخورد قانونی، هدایت شهروندان برای دریافت پروانه ساختمانی و نیز مشارکت و همکاری اهالی منطقه، میزان ساخت و ساز غیرمجاز در این منطقه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه سالجاری ، 630 پرونده در این منطقه به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده است ادامه داد : برای 509 پرونده  رای به جریمه ، 15 فقره رأی به برائت و همچنین برای 68  فقره دیگر نیز رأی تخریب صادر شده است.

ابراهیمی همچنین به 370 پروانه ساختمانی سند دار و قولنامه ای با مجموع متراژ 45 هزار و 623 متر مربع صادر شده از سوی شهرداری منطقه 2 در 9 ماهه سالجاری اشاره کرد و گفت: برای 31 ساختمان مسکونی سند دار، 307 ساختمان مسکونی قولنامه ای، 14 ساختمان تجاری سند دار، 28 ساختمان ملکی سند دار و قولنامه ای پروانه ساختمانی صادر شده است.

وی افزود : باتوجه به اینکه کل آبهای سطحی شهر به این منطقه سرازیرمی شود وبا احداث 70  % پروژه های عمرانی این منطقه در زمینه کانال سنگی ، پیشرفت قابل توجهی انجام گرفته وخیلی ازمشکلات اهالی محترم درخصوص آبهای سطحی رفع گردیده و در اکثر معابرخاکی منطقه جدولگذاری و زیر سازی انجام شده وآسفالت معابربعد از اتمام خدمات توسط شرکتهای خدمات رسان اقدام خواهد شد.

در ادامه وی  یادآورشد از شهروندان محترم عاجزانه تقاضا می نمائیم که در پرداختبه موقع عوارض ، شهرداری را در جهت خدمت هر چه بهتر به شهر، یاری نمایند وازآن عده افراد که ازشرکتهای تعاونی مسکن یازده گانه درشهرک گلمان زمین  واگذارشده ، جهت اخذ پروانه ساختمانی به شهرداری منطقه 2 مراجعه نمایند وازاهالی محترم ساکن دراطراف کمربندی خاتم الانبیاء که نسبت به تجدید بنا اقدام و یا مجوز ساخت مراجعه واقدام نمایند با تخفیفات ویژه مساعدت خواهد شد.

ضمناً باعنایت به اینکه اخیراً مناطقی ازحوزه شهرداری های مناطق سه و چهار به این منطقه ملحق شده اند، اهالی به این منطقه مراجعه نمایند آماده ارائه خدمات درزمینه های عمرانی – خدمات شهری –  صدور پروانه و ..... می باشیم .

آمار بازدید
دی ان ان